• Fletnie Pana

• Na ostatnich przedświątecznych, lekcjach muzyki pomysłowi uczniowie klas szóstych nie tylko grali i śpiewali ale wykonali niepowtarzalne fletnie Pana. Materiały, z których korzystali do wykonania swoich instrumentów były niezwykle różnorodne.

• Arteterapia w SP 10

• Arteterapia w SP 10 ma się dobrze i nie służy wyszukiwaniu talentów, ani nie ma niczego wspólnego z ocenianiem konkretnych przejawów twórczości. Dla uczniów poddających się arteterapii rysunek, malarstwo, taniec lub rzeźba itp … są jedynie bramą do świata wewnętrznego – świata uczuć i emocji.

• Drewno to wdzięczny materiał.

• Drewno to wdzięczny materiał. Nie tylko pięknie pachnie, ale dzięki naturalnej fakturze i kolorom każdy wykonany z niego przedmiot jest niepowtarzalny. Projektowanie i tworzenie z drewna jest dla wielu czymś więcej niż pracą. Może uczniowie klasy 5 wyrosną nam kiedyś na poszukiwanych stolarzy, kreatorów mody, projektantów, czy konstruktorów. Popatrzcie jakie prace stworzyli na lekcjach techniki wykorzystując nie tylko drewno.

• Mały OKR 2021

Tegoroczna edycja Regionalnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych „Mały OKR” odbyła się w formie elektronicznej.

Podczas eliminacji miejskich, które miały miejsce w Mysłowickim Ośrodku Kultury, wyróżniono uczennice naszej szkoły: Martynę Michalak z klasy 5a oraz Małgorzatę Hiacent z 7b.

Natomiast nominacje do etapu regionalnego uzyskały Maja Popielas z 6c oraz Alicja Klepka z 8b.

Kolejne przesłuchania odbyły się w siedzibie Instytutu Myśli Polskiej im. W. Korfantego w Katowicach.

Nasze recytatorki również w regionie poradziły sobie wyśmienicie!

Komisja, po wysłuchaniu 55 prezentacji, postanowiła przyznać I miejsce Mai Popielas. Natomiast Alicja Klepka została wyróżniona.

Brawo ! Gratulujemy.

Warto podkreślić, że uczennice miały za zadanie przygotować nagranie własnej interpretacji wiersza oraz fragmentu prozy. Oceny dokonywane były według następujących kryteriów:

a) dobór repertuaru (wartości artystyczne utworów oraz ich dostosowanie do możliwości wykonawczych uczestnika, jego wieku, itd.),

b) interpretacja utworów,

c) dykcja, emisja, ekspresja,

d) ogólny wyraz artystyczny.

Laureatki otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów poszczególnych etapów.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły i rodzicom za uczestnictwo oraz przygotowanie do konkursu „Mały OKR”. Recytujący wykazali się zaangażowaniem i wrażliwością na kulturę słowa mówionego. Było to szczególnie trudne zadanie, ze względu na niecodzienne warunki, w których się znaleźliśmy.