• Zbiórka produktów do paczek świątecznych

• Serdecznie zapraszamy do włączenia się w realizację projektu paczki świątecznej dla osób wymagających wsparcia (akcja Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice). Zbiórkę prowadzimy w naszej szkole od 20.11.2023 r. do 01.12.2023 r.

Przyjmujemy wszystkie produkty o wydłużonym termie ważności,

Zalecane produkty do paczek to:

• konserwy wszelkiego rodzaju,

• słodycze wszelkiego rodzaju : czekolady, kruche ciastka, batony, cukierki,

• kawa,

• herbata,

• dżemy i inne przetwory owocowe z uwzględnieniem tych dla dzieci,

• soki owocowe,

• produkty sypkie: cukier, mąka, kasze, makarony,

• oleje roślinne,

• przyprawy,

• mleko,

• chemia gospodarcza: wszelkiego rodzaju płyny i proszki potrzebne do sprzątania i prania.

Za akcję odpowiedzialne są:

- klasy młodsze: p. Agata Żymła

- klasy starsze: p. Agnieszka Balicka

Dary prosimy przekazywać wyżej wymienionym nauczycielom lub do sali 26.

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy!

Organizatorem akcji jest szkolny wolontariat.

• Dzień Pluszowego Misia

• Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony 25 listopada. Co roku nasza szkoła we współpracy z Fundacją Mam Marzenie organizuje charytatywną zbiórkę NOWYCH pluszaków, gier i materiałów plastycznych dla dzieci z oddziałów onkologicznych. Ze względu na obostrzenia sanitarno- epidemiologiczne na tych oddziałach podarowane mogą być tylko i wyłącznie nowe rzeczy. Zachęcamy wszystkich do udziału w opisanej akcji. Uczniowie pokazują dary najpierw wychowawcy, gdyż mają możliwość otrzymania dodatkowych punktów z zachowania. Rzeczy używane nie będą przyjmowane.

Charytatywna zbiórka potrwa do 21 listopada. :)
              Opiekunem akcji w naszej szkole jest p. Beata Odrzywołek.

• Początki państwa polskiego

• Mamy przyjemność zaprezentować drugi historyczny film, który podczas zajęć świetlicowych nakręciły klasy 3a i 3b pod okiem p. Katarzyny Kuroczki. Film "Początki państwa polskiego" powstał w ramach autorskiej innowacji pedagogicznej p. Kasi "Pokaż mi historię, czyli świetlicowe inscenizacje filmowe jako metoda przygotowania uczniów klas trzecich do nauki historii w klasie czwartej".

W projekt zaangażowało się 18 uczniów, których celem było pokazanie Wam historii i zachęcenie do jej zgłębienia. Wiemy, że nasz filmik jest pełen uproszczeń i skrótów, ale w założeniu ma on "zarazić" Was pasją historii, a nie stać się jej wykładem :).

W projekcie nieocenioną pomoc okazała p. Kinga Chojnowska, która dzielnie budowała bramę w stylu Biskupina i użyczyła swoich historycznych strojów. Cudownie spisali się Rodzice, dopracowując stroje naszych aktorów, a Mysłowicki Ośrodek Kultury wypożyczył nieodpłatnie wytwornicę dymu.

Wszystkim za wszystko dziękujemy! I życzymy dużych emocji podczas oglądania naszej pracy :).