• XI Śląski Rajd Turystyczny BEZ BARIER - Wirch Skolnity w Beskidzie Śląskim - 24 września 2022 r.

• 26.01.2023 19:03
          • SKKT "Wędrusie" wzięli dziś udział w XI Śląskim Rajdzie Turystycznym BEZ BARIER. W rajdzie uczestniczyło 22 uczniów, wśród których byli przedstawiciele wszystkich poziomów klas od 1-8 oraz absolwenci SP10. Naszym celem był WIRCH SKOLNITY (730 m n.p.m.). Wędrówkę pieszą rozpoczęliśmy dwoma szlakami turystycznymi zielonym i spacerowym - czerwonym. Z parkingu przeszliśmy do ul. Lipowej, gdzie zobaczyliśmy dawny pałacyk myśliwski Habsburgów (obecnie to siedziba PTTK O/Wisł). Następnie udaliśmy się w kierunku naszego celu wycieczki. Po osiągnięciu szczytu dalej czerwonym szlakiem spacerowym doszliśmy do górnej stacji wyciągu krzesełkowego Skolnity SkiBike, gdzie odpoczęliśmy i skorzystaliśmy z oferty Karczmy na Skolnitym. Z tego miejsca podziwialiśmy przepiękną panoramę Wisły otoczoną szczytami Beskidu Śląskiego. Odwiedziliśmy także zagrodę z osiołkiem i alpakami.🦙 Dalej trasa biegła przez cały czas w dół. Po kilkunastu minutach dotarliśmy do dzielnicy Dziechcinka, gdzie przeszliśmy pod wiaduktem kolejowym z 1932 roku. Następnie ścieżką pieszo - rowerową przez Bulwar Słoneczny dotarliśmy do Parku Kopczyńskiego i amfiteatru. Przy amfiteatrze spożywaliśmy turystyczny posiłek (kiełbaski, pieczywo, herbata). O godz. 14 wzięliśmy udział w imprezach integracyjnych XI Śląskiego Rajdu Turystycznego BEZ BARIER. Reprezentacja SKKT "Wędrusie" odebrała puchar dla szkoły za udział rajdzie🏆. Na koniec był oczywiście czas na pamiątki, bez których dzieci nie wyobrażają sobie żadnego wyjazdu.
            Wszyscy wrócili zadowoleni i z utęsknieniem czekają na kolejną wycieczkę z PTTK Mysłowice😎.