Wycieczka dwudniowa do Istebnej

04.01.2021 16:58

W dniach 21-22 listopada 2015 roku odbyła się wycieczka w Beskid Śląski. Zbiórka odbyła się na przystanku w Brzezince o godzinie 9:00. Wyjechaliśmy o 9:30 z uśmiechami na twarzach. Pan Zbyszek (przewodnik) zaproponował nam wstąpienie do najlepszego miejsca, które kochają dzieci ,,Żółtej literki M" (McDonald's).  Gdy dojechaliśmy na miejsce (do Istebnej) zaczęliśmy pomału wspinać się pod górę. Naszym celem była Przełęcz Kubalonka. Droga na szczyt była bardzo bardzo trudna. Następnie pojechaliśmy do centrum Leśno - Przyrodniczego a później do Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej. Noc była dobrze przespana. Wszyscy wstali następnego dnia wypoczęci i gotowi do dalszej podróży. Rano nasza kochana pani Balicka kroiła bułki przywiezione z piekarni.  Zjedliśmy śniadanie, spakowaliśmy się i o 10:30 poszliśmy do kościoła.  Po kościele udaliśmy się do punktu Informacji Turystycznej. Widzieliśmy tam największą koronkę na świecie.  Gdy schodziliśmy do autokaru pan Zbyszek zapytał się nas, czy znowu chcielibyśmy wstąpić do ,,Żółtej literki M" . Oczywiście jak zawsze się zgodziliśmy. Przyjechaliśmy do domu o godzinie 17:00. Wycieczka była super!!!
          Z utęsknieniem czekamy na następną:D

VI Śląski Rajd Turystyczny

04.01.2021 16:59

SPRAWOZDANIE
          z I-szego wyjazdu Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego (SKKT) przy Szkole podstawowej nr 10 w Mysłowicach w Beskid Śląski na Stożek

W dniu 26 września 2015 roku (sobota) wyjechaliśmy na wycieczkę do Wisły na górę Stożek. W wycieczce uczestniczyło 8 osób z klas piątych i szóstych. Wybraliśmy się tam
          z powodu VI Śląskiego Rajdu Turystycznego „Bez Barier”.

W drodze na Stożek, po 2 godzinach, zorientowaliśmy się, że nasz przewodnik, a my razem z nim, zgubiliśmy się we mgle. Pogoda nam do końca nie sprzyjała. Ciągle padał deszcz, choć czasami go nie czuliśmy. Gdy dotarliśmy do schroniska, usiedliśmy przy kominku i zjedliśmy ciepły posiłek.

Po zejściu z góry pojechaliśmy autokarem do amfiteatru w Wiśle. Dostaliśmy tam zupę, kiełbasę i ciepłą herbatę. Gdy zjedliśmy, Dawid Szwed i Bartosz Górkiewicz poszli odebrać puchar, certyfikat i proporczyk.

W Mysłowicach byliśmy przed godz. 18.00, zdaniem wszystkich było fajnie
          i cieszymy się, ze następna wycieczka już niedługo.

Zuzanna Jendyk kl. 5b
          Emilia Bednarek kl. 5b